Yabancı dil öğrenmenin püf noktaları

Yeni bir   dil öğrenmek, ilk bakışta gramer Almanca dil bilgisi ve kelime öğrenerek,   bunları gerektiği gibi kullanmayı bir beceri olarak edinmek diye tarif   edilebilir. Ancak bu tanım tam olarak yeterli değildir. Tabii ki gramer ve   kelime öğrenmek bir dili konuşabilmek için en önemli öğelerdir. Ancak yabancı   dil öğrenmenin örneğin, Almanca öğrenmenin püf noktaları deyince, fazla   zorlanmadan kolay ve pratik Almanca öğrenmek, çalışma alışkanlıklarını doğru   oluşturmakla çok ilgilidir.

 

Çalışırken   daima öğrendiklerinizi sesli olarak tekrarlayınız. Aklınızda tutmaya   çalıştıklarınızı, aynı zamanda yüksek sesle söylemeye alışınız. Bu   öğrenmenizi kolaylaştıracaktır.Genellikle bir arkadaş ile ikili çalışmak, bu nedenle çok faydalıdır. Böylece   hem konuşmaya hem de dinlemeye alışırsınız. Sesli olarak çalıştıklarınızı,   ayrıca kağıda dökmeye çalışınız. Cümleler kurunuz.Eğer sadece okuyarak çalışırsanız bu sadece görsel belleğinizi çalıştırır.   Ancak sesli olarak tekrarlayarak çalışmak ise, görsel ve işitsel belleğinizi   de birlikte çalıştırır. Bu işlem, dil öğrenmek için en faydalı davranıştır.   Böylece hem telaffuz yeteneğiniz artar, hem de cümle kurma beceriniz gelişir.

Her gün mutlaka bir süre çalışınız. Bir yabancı dil çalışmaya başlayınca,   günlük aralar vermeyin her gün mutlaka kısa da olsa bir zaman ayırınız.   Böylece bir gün önce öğrendiklerinizi unutmamanızı sağlamış olursunuz.   Çalışmaya verilen günlük aralar, kopukluklar yaratır, ve önceki   öğrendiklerinizin belleğinize tam yerleşmemesine sebep olur. Devamlı tekrar   ise öğrenmeyi kalıcı kılar.

Yeni konuları çalışırken, arada geri dönüp eski öğrendiklerinizi   tekrarlayınız. Böylece temelinizi devamlı güçlendirmiş olursunuz. Dil   öğreniminde bu önemli bir ayrıntıdır.

Hata yapmaktan korkmayınız. Herhangi bir yabancı dili konuşmaya çalışırken   hata yapmaktan çekinmek gereksizdir. Komik olacağınızı düşünmeyiniz. Yabancı   bir dili yeni öğrenen herkes önceleri hatalı konuşur. Bu çok normaldir. En   kolay yabancı dil öğrenen kişiler, bu konuda hiç çekinmeden atak   davrananlardır. Siz de bunlardan biri olabilirsiniz.

Sonuç olarak, bir yabancı dili kolay veya zor öğrenmek biraz da çalışan   kişinin kendi elindedir. Örneğin pratik Almanca denince, Almanca çalışan   kişinin kendi çalışma yöntemleri çalıştığı metotu pratik hale getirir. Bu   nedenle kolay ve pratik şekilde dil öğrenmek öğrencinin kendi elindedir.   Yukarıdaki yöntemleri uygularsanız başarınız kolaylaşacaktır.

 

Bu makale www.limasollunaci.com sitesinden   faydalanılarak uyarlanmıştır.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

4 Responses to Yabancı dil öğrenmenin püf noktaları

  1. Pingback: Free Webmaster Guide

  2. Pingback: max

  3. Pingback: tubela.net925 afeu23na4063 abdu23na49

  4. Pingback: newtube tube planet945 afeu23na3560 abdu23na92

Leave a Reply