Vize başvurusuna ilişkin bilgiler

Merhaba Arkadaşlar
iDATA şirketine verilen vize başvurusuna ilişkin artan talep nedeniyle, vize başvurunuzu erken bir zamanda yapmanızı tavsiye ederiz. Şu günlerde aldığımız randevular en erken ortalama 45 -50 gün arasına veriliyor. Bu yüzden sınava girmeden 45 GÜN  önce randevunuzu almanız daha faydalı olur diye düşünüyoruz…

Ulusal Vize (90 Gün Üzeri Kalış)

Türkiye de ki Almanya Elçiliklerinden yapacağınız 90 gün üzeri Ulusal vize başvurunuz için sadece (0850 460 8493) numaralı telefondan randevu alabilirsiniz. Randevuların oluşturulabilmesi için randevu sahibine/sahiplerine ait; İsmin-Soyisin, doğum tarihi, pasaport numarası, e-mail adresi ve telefon numarası bilgilerine ihtiyaç bulunmaktadır.
Randevuların verilebilmesi için tek yetkili kuruluş iDATA ‘ dır. Lütfen size daha erkene randevu alabileceğini belirten yabancı/üçüncü kişilere itimat etmeyiniz.
Bu şekilde kendilerinin yetkili olduğunu belirterek hizmet sunan yabancı/üçüncü kişilerin Dış Temsilcilikelerimiz ile hiçbir bağlantısı bulunmamakta ve kesinlikle başvuru sürecinde de hiçbir etkileri olmayacağını bildirmek isteriz.
Ulusal vize müracatlarınızı; sadece iDATA Çağrı merkezimizi (0850 460 8493) arayarak alacağınız randevu ile, randevu Tarihi ve Saatin de ilgili Konsolosluğa/Elçiliğe yapabilirsiniz. Başvuru sırasında evraklarınızı mutlaka eksiksiz bir şekilde yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Ulusal vize ücreti sadece müracat esnasında Konsoloslukdan veya Elçilikden tahsil edilmektedir.
Ulusal vize randevularının çağrı merkezimiz tarafından oluşturulabilmesi için, Kişi başı randevu bedeli 7,8 Euro dur.

Ödemelerinizi;
1) (0850 460 8493) iDATA Çağrı Merkezi ile telefon da yapacağınız görüşme esnasında Kredi Kartınız ile, ya da;
2) Banka hesap numaralarımıza şahsen ödeme gerçekleştirerek yapabilirsiniz. Bankadan yapılan ödemeleriniz de ödeme yapıldıktan 1 iş gün sonra (0850 460 8493) iDATA Çağrı Merkezimizi arayarak ödemenizin görüntülenmesi ardından, kişisel bilgileriniz de müşteri temsilcileri tarafından alınarak randevu verilebilecektir.

Almanya Ulusal Vize Randevusu için Banka Hesap Bilgileri;

Türk lirası hesabı;

 • Banka adı: YAPI KREDİ BANKASI
 • Alıcı: İDATA DAN. VE HİZMET A.Ş.
 • İban no: TR-610006701000000090643075
 • Swift kod: YAPITRIS
 • Ödeme kişi başı: (Yapacağınız ödeme, 7,8 Euro olan randevu ücretinin; randevu için aradığınız güne ait Merkez Bankasının resmi kurundan hesaplanır.)

Uluslararası Transfer için Banka Hesap Bilgileri;

Euro hesabı;

 • Banka adı: YAPI KREDİ BANKASI
 • Banka adresi: İNÖNÜ MAH. CUMHURİYET CD. NO: 67, 34381 ŞİŞLİ
 • Alıcı: İDATA DAN. VE HİZMET A.Ş.
 • İban numarası: TR-240006701000000081614593
 • Swift kod : YAPITRIS
 • Ödeme kişi başı: 7,8 EURO

Önemli Not: Ödeme eğer Türkiye Dışında herhangi bir ülkeden yapılmakta ise; Mutlaka ödemeyi gönderen kişinin kişisel bilgiler; Adı-Soyadı, Uyruğu, Doğum Yeri ve tarihi ödeme için doldurulan forma eksiksiz ve doğru yapılmalıdır. Aksi durumda para iDATA’ ya ulaşmayacak ve ödemeleriniz görüntülenemeyecektir.

NOT: Randevu ücreti TL karışıklığı döviz kuru dalgalanmaları nedeniyle değişebilir. Rezervasyon sistemi Türk Lirasının günlük olarak güncellenen geçerli fiyatını gösterir.)

Yurtdışı havalesi ile ödeme 01.03.2017 tarihi itibari ile kaldırılmıştır. 01.03.2017 tarihinden önce yapılan yurtdışı havaleleri bir randevu rezervasyonu için halen kullanılabilir. Bunun için nationalvisagermany.idata.com.tr altında açıklanan rezervasyon maskesinde olduğu gibi hareket ediniz. Ödemenizin tahsisinin bireysel durumlarda bir haftadan daha fazla süreceğini lütfen anlayışla karşılayınız.

01.03.2017 tarihinden sonra yapılan tüm yurtdışı havaleleri bir randevu rezervasyonu için artık kullanılamaz. Bu durumlarda havale edilen tutar iade edilir. Bunun için de lütfen rezervasyon maskesindeki destek formunu kullanınız ve “ücret iade” seçeneğini seçiniz. Geri ödemenin başarılı olması için lütfen havale dekontunu tarayarak ekleyiniz ve tam adınızı, adresinizi, bankanızı ve IBAN numaranızı yazınız.

NOT: Online randevu rezervasyonu imkânı sadece Suriye vatandaşlarının aile birleşimine yönelik vize için mevcuttur. Diğer tüm durumlarda lütfen iDATA’nın (0850 460 84 93) numaralı çağrı merkezleri üzerinden randevu rezervasyonu imkânını kullanınız.

KAYNAK:https://idata.com.tr(ulusal vize adimlari )

This entry was posted in Uncategorized and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply